Pożyczka w firmie pożyczkowej – sprawdź co jest ważne

Liczba osób, którym banki odrzucają wnioski o kredyt wcale nie jest taka mała. Po odrzuceniu wniosku przez bank wiele z tych osób decyduje się skorzystać z pożyczki w firmie pożyczkowej. Na co należy zwrócić uwagę zaciągając pożyczkę w takich firmach?

Pożyczki udzielane przez firmy pożyczkowe przyciągają wielu klientów. Ich oferta na pierwszy rzut oka wydaje się bowiem niezwykle atrakcyjna. Przede wszystkim szanse na uzyskanie w nich pożyczki mają osoby, którym banki odmówiły przyznania kredytu ze względu na niską zdolność kredytową. Procedura przyznawania pożyczek jest niezwykle uproszczona. Do tego wiele osób przyciąga możliwość uzyskania pieniędzy w bardzo krótkim czasie. W większości pieniądze można otrzymać po dwudziestu, maksymalnie po trzydziestu minutach. Pieniądze błyskawicznie dowozi do domu klienta kurier. Do tego nie trzeba gromadzić żadnych dokumentów, wystarczy jedynie dowód osobisty. Ale za takimi pożyczkami mogą się kryć pewne pułapki. Decydując się na skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej należy więc być wyjątkowo ostrożnym.

Osoba, która chce zaciągnąć pożyczkę w firmie pożyczkowej powinna przede wszystkim zyskać o niej, jak najwięcej informacji. Możemy to zrobić wchodząc na stronę Internetową Komisji Nadzoru Finansowego. Na stronie tej znajduje się zakładka „Ostrzeżenia publiczne Komisji Nadzoru Finansowego”. Wchodząc w tę zakładkę, dowiemy się, czy firma u usług, której zamierzamy skorzystać nie jest podejrzewana przez Komisję o łamanie obowiązującego w naszym kraju prawa. W wyborze odpowiedniej firmy pomoże nam również ranking parabanków, który jest dostępny online.

Decydując się na pożyczkę w firmie pożyczkowej jeszcze zanim podpiszemy umowę powinniśmy sprawdzić, jakie zostaną nam naliczone opłaty za wysyłane przez firmę monity na wypadek spóźnienia się ze spłatą raty, jakie firma stosuje kary za opóźnienia. Zapytajmy także, jak wysokie odsetki będziemy musieli zapłacić, kiedy zdecydujemy się na rozwiązanie umowy.

Szczególnie ostrożnie powinniśmy podchodzić do pożyczek udzielanych na krótki termin, czyli do tak zwanych chwilówek. Są one oprocentowane bardzo wysoko.

Dodaj komentarz