Kredyty online – odpowiedzi na popularne pytania

Kredyty online są stosunkowo nową opcją w naszym kraju, oferowaną przez niektóre banki. Statystyki wykazują, że stopniowo przyzwyczajamy się do robienia zakupów przez internet, zamawiania jedzenia online czy dokonywania drobnych transakcji finansowych.

Nie każdy jednak jest przekonany, że tak poważną kwestię jak wzięcie kredytu, może bez problemu załatwić przez internet. Dlatego sprawdź przygotowany przez nas zbiór odpowiedzi na popularne pytania dotyczące kredytów online i  rozwiej wątpliwości część jakie posiada przyszły kredytobiorca.

Czy kredyt online otrzymamy szybciej niż zwykły?

Oczywiście że tak. Niektóre banki pozwalają całą procedurę uzyskania kredytu przejść w internecie. To niesamowita oszczędność czasu. Jeśli zdecydujemy się na bank, w którym ostatecznie będziemy musieli pojawić się w placówce to i tak zaoszczędzimy trochę czasu. Wniosek wypełnimy online, więc pół godziny stania w kolejce mniej.

Czy kredyt online jest bezpieczny?

Z korzystaniem z internetu wiążą się pewne zagrożenia, możemy jednak skutecznie zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Jeśli nie przechowujesz na dysku podejrzanych plików, masz dobry program antywirusowy oraz upewnisz się, że korzystasz z oficjalnej strony banku, a połączenie jest szyfrowane, to cały proces powinien przebiec w bezpieczny sposób.

Na jak dużą kwotę mogę liczyć biorąc kredyt online?

Kwestia tego, jaką kwotę uzyskamy, zależy w dużej mierze od polityki banku, naszych dochodów oraz danych podanych w kwestionariuszu. Ogólnie rzecz biorąc, im mniej formalności wymaga bank, tym mniejszą kwotę możemy uzyskać. Na przykład w placówce banku możesz starać się o kredyt na max. 100 000 złotych na określony czas. To w analogicznej sytuacji,  chcąc wziąć podobny kredyt przez internet, zaproponowana nam zostanie odpowiednio niższa kwota.

Dodaj komentarz