Czy pożyczka na raty to dobre rozwiązanie na problemy finansowe w czasie koronawirusa?

Utrata źródła dochodu lub znaczne obniżenie tych osiąganych sprawia, że wiele osób zaczyna martwić się o kondycję domowego budżetu. W dobie pandemii podwyższenie swojego dochodu np. poprzez zmianę pracy na lepiej płatną nie jest łatwe, a wręcz niemożliwe. Jak więc sobie poradzić z niedoborami środków? Wielu Polaków zastanawia się, czy dobrym rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki na raty. Miałaby ona pomóc poradzić sobie z wydatkami i przeczekać czas bessy na rynku. Zobacz, czy pożyczka na raty może uratować domowe finanse.

Kto może zaciągnąć pożyczkę na raty w czasie koronawirusa?

Koronawirus niewiele zmienił w funkcjonowaniu firm pożyczkowych. Pożyczka na raty nadal jest jednym z głównych produktów finansowych, które oferują. Niewiele zmieniła się też procedura występowania o wsparcie. Klienci parabanków nadal mogą składać wnioski online, a cały proces przebiega online, dzięki temu pozwala na zachowanie standardów bezpieczeństwa. Pożyczka na raty może być udzielona na kwotę do 250 550 złotych. Składając wniosek, należy zaznaczyć, o jaką kwotę się wnioskuje oraz w jakim czasie chce się ją spłacić.

Sprawdź, na co zwrócić uwagę pożyczając pieniądze z firmy pożyczkowej.

Warto tu zaznaczyć, że przy dużych kwotach parabank będzie dokładniej analizował wniosek. Oznacza to, że od wnioskującego będzie oczekiwał podania źródła dochodu oraz przedstawienia zaświadczeń dot. zatrudnienia. Sprawdzi też klienta w bazach dłużnikach. W dobie koronawirusa pożyczka na raty może być trudniejsza do uzyskania osobom pracującym w branżach zagrożonych kryzysem gospodarczym. Zaostrzenie kryteriów przyznawania chwilówek na raty ma chronić parabanki przed klientami, którzy będą mieć problem ze spłatą zadłużenia w terminie.

Więcej na ten temat w artykule – Jak zmienią się zasady przyznawania pożyczek ratalnych w czasie pandemii.

Pożyczka na raty – ratunek dla domowych finansów?

Pożyczka na raty nie tylko pozwala na sfinansowanie ponad standardowych zakupów, ale także pozwala wspomóc domowy budżet w trudnych czasach. Jej zaciągnięcie będzie ona dobrym rozwiązaniem dla osób, które w wyniku pandemii COVID-19 utraciły część zarobków lub musiały na okres kwarantanny przestać pracować. Dzięki pożyczce będą one mogły przetrwać ten trudny okres czasu, nawet jeśli nie posiadają oszczędności. Spłata pożyczki nie będzie dużym obciążeniem, jak tylko sytuacja wróci do normy i będzie otrzymywać się pensje na normalnym poziomie lub też wróci się do pracy.

Trzeba jednak pamiętać, żeby zaciągać tylko pożyczki, na które nas stać. Kwota pożyczki na raty, a także wysokość poszczególnych rat powinna być dostosowana do osiąganych dochodów. Przeszacowanie swoich możliwości kredytowych może się skończyć dużymi problemami w spłacie zadłużenia. Parabanki wobec nierzetelnych pożyczkobiorców mogą zastosować narzędzia windykacyjne, a także zacząć naliczać karne odsetki. Sprawdź, jak pożyczać bezpiecznie biorąc pożyczkę na dowód.

Osoby, które w czasie koronawirusa będą miały problem ze spłaceniem pożyczki, mogą zwrócić się o pomoc do parabanków. Co prawda nie anulują one długu, ale przedstawią pakiet pomocy. Ten może obejmować przesunięcie terminu spłaty lub obniżenie rat pożyczki. Pomoc w spłacie w czasach pandemii proponuje wiele firm pożyczkowych.