Na co zwrócić uwagę pożyczając pieniądze z firmy pożyczkowej?

Banki nie przyznają kredytów wszystkim osobom, które składają wnioski kredytowe. To powód, dla którego wiele osób potrzebujących pieniędzy pożycza je od firm pożyczkowych. Rozwiązanie to może być dla nas bezpieczne pod warunkiem, że zwrócimy uwagą na kilka szczegółów.

Czy na pewno muszę skorzystać z usług firmy pożyczkowej?

Przede wszystkim zastanówmy się, czy oferta firmy pożyczkowej jest jedynym sposobem na zdobycie pieniędzy w chwili, kiedy ich potrzebujemy, a bank odmówił nam kredytu. Może zamiast korzystać z jej usług lepiej pożyczmy potrzebną nam kwotę od rodziny? Jeśli tylko firma pożyczkowa jest w stanie nam pomóc, to pamiętajmy, aby pożyczać maksymalnie kilkaset złotych i to na krótki okres.

Sprawdzajmy firmy udzielające pożyczek

Bezpieczna firma pożyczkowa z reguły posiada swoją stronę internetową. Wchodząc na nią możemy przynajmniej sprawdzić pod jaki adresem mieści się jej siedziba. Powinniśmy to zrobić także wtedy, kiedy firma udziela pożyczek on-line. Bezpieczna firma to również taka, której został w Polsce nadany numer KRS; taką firmę możemy sprawdzić korzystając z tego rejestru.

Nie zapomnij przeczytać umowę

Jest to konieczne, dzięki temu możemy poprosić o wyjaśnienia, jeśli jakieś jej zapisy są dla nas niejasne. Najlepiej w tym wypadku jest poprosić o wyjaśnienie niezrozumiałych dla nas kwestii w formie pisemnej. Powinny o tym pamiętać również te osoby, które już korzystały z jej usług. Od czasu naszej ostatniej pożyczki firma mogła zmienić zasady przyznawania pożyczek.

Koniecznie zapytajmy o całkowity koszt pożyczki

Rzetelna firma koszt ten zapisze w umowie. Na całkowity koszt pożyczki składają się:

  • jej kwota;
  • odsetki;
  • prowizja;
  • opłaty dodatkowe.

Nie zapominajmy o terminowym spłacaniu rat

Po przyznaniu nam pożyczki w swoim własnym interesie powinniśmy pilnować daty,w której musimy wpłacić kolejną ratę. Już w przypadku kilkudniowego opóźnienia firmy pożyczkowe naliczają nie tylko bardzo wysokie odsetki, ale również bardzo wysokie kary. Dlatego tak bardzo ważne jest wpłacanie ich w terminie.

Dodaj komentarz