Pożyczka – zasady przyznawania

Jeszcze do niedawna mało kto decydował się na zaciąganie pożyczek w tak zwanych parabankach. Większość osób obawiała się takiego rozwiązania i tego, że zostaną one oszukane. Jakiś czas temu jednak coraz trudniej było w naszym kraju zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku. Wiąże się to z kryzysem ekonomicznym, który negatywnie wpływa na wszystkie rynki światowe.

Również w Polsce banki zaczęły uważnie przyglądać się swoim kredytobiorcom. W związku tym, pojawiło się w naszym kraju mnóstwo firm oferujących szybkie pożyczki pozabankowe. Pożyczkę z parabanku można otrzymać na bardzo uproszczonych zasadach, bez zbędnych formalności i ukrytych kosztów. Najczęściej nie ma problemów z otrzymaniem takiej pożyczki. Większość firm pożyczkowych nie weryfikuje bowiem nawet swoich klientów w bazach i rejestrach dłużników (jeśli chcesz wiedzieć więcej sprawdź jak otrzymać chwilówkę). Wystarczy posiadać jedynie ważny dowód osobisty i polskie obywatelstwo. Wniosek o udzielenie pożyczki można złożyć nawet przez Internet. Takie pożyczki online stały się niezwykle popularne szczególnie wśród młodych osób. Można bowiem uzyskać pieniądze zaledwie w ciągu kilkudziesięciu minut bez wychodzenia z domu. Wniosek składa się online, a następnie kwotę pożyczki otrzymuje na swój wskazany rachunek bankowy.

Pożyczka pozabankowa bez wątpienia cieszy się ogromna popularnością również dlatego, że nie wymaga się od pożyczkobiorców zazwyczaj zaświadczenia o wysokości dochodów i o zatrudnieniu. Jedną z niewielu firm pożyczkowych, które stosują tę praktykę przy wyższych kwotach, jest firma . Inne podchodzą do tego tematu raczej liberalnie. Zasady przyznawania pożyczek w dzisiejszych czasach są bardzo proste. Takie szybkie pożyczki stają się więc sposobem na życie wielu osób. Niektóre z nich zadłużają się na naprawdę wysokie kwoty i zaczynają popadać w pętlę zadłużenia. Ofiarami takiego rozwiązania bywają starsze osoby, ponieważ czasami ich wnuki zaciągają na ich nazwisko pożyczki przez Internet. Kiedy udaje im się przejść weryfikację, pieniądze lądują na koncie. Firmy starają się więc wprowadzać kilka rodzajów weryfikacji. Przede wszystkim, rachunek bankowy zawsze musi być prowadzony na nazwisko wnioskodawcy.

Przeczytaj również artykuł czy warto brać pożyczki krótkoterminowe.

Dodaj komentarz