Pożyczki pozabankowe

Najczęściej, kiedy niezbędne są nam dodatkowe pieniądze o ich pożyczenie zwracamy się do banku. Nie zawsze jednak osoby zainteresowane kredytem otrzymają go. Powodem odmowy najczęściej bywa nie wystarczająca zdolność kredytowa. W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe. Kto może otrzymać taką pożyczkę? Kto ich udziela? Jakie są ich zalety i wady?

Pożyczek pozabankowych udzielają firmy pożyczkowe i parabanki. Jest to rozwiązanie, z którego bezpiecznie mogą skorzystać osoby, które mają stabilną sytuację finansową, które wiedzą, że gotówka jest im potrzebna tylko na bardzo krótko. Musimy bowiem pamiętać przede wszystkim o wysokim oprocentowaniu pożyczek pozabankowych.

Plusem pożyczek udzielanych przez firmy pożyczkowe jest bardzo prosta procedura ich przyznawania. Większości instytucji, która zajmuje się pożyczaniem pieniędzy, nie wymaga dokumenty o zatrudnieniu, czy zaświadczeń o dochodach pożyczkobiorcy. Głównym kryterium jest wiek. Pożyczkę pozabankową może otrzymać jedynie osoba pełnoletnia. Potrzebny jest bowiem dokument tożsamości, czyli dowód osobisty lub paszport. W ręce pożyczkobiorcy pieniądze trafiają bardzo szybko, znacznie szybciej niż robi to większość banków. W wielu instytucjach pożyczkowych wniosek kredytowy można złożyć także przez Internet lub wysyłając SMS-a.

Z pożyczkami z parabanków wiążą się jednak także pewne wady. Jedną z najważniejszych jest wysokie oprocentowanie. Pożyczając pieniądze z parabanku oddamy mu o wiele więcej pieniędzy niż zostało nam przez niego pożyczone. Parabanki są także mniej elastyczne, jeżeli chodzi o trudności ze spłatą zadłużenia. Nie skorzystamy w nich z wakacji kredytowych, za każde spóźnienie zostaną nam naliczone wysokie karne odsetki; sporo będzie nas także kosztowało także przypomnienie o zapłacie spóźnionej raty.

Pożyczki pozabankowe niosą jednak ze sobą pewne ryzyko. Jeżeli nie mamy pewności, że damy radę ją spłacić, lepiej zrezygnujmy z jego usług.

Dodaj komentarz